Odkar se je pojavil tako imenovan bluetooth, so kabelske naprave začele zamirati, oziroma jih je začel nadomeščati bluetooth.
Danes je se več naprav povezanih na bluetooth, in ga danes praktično zasledimo v vsakemu domu, podjetju, stavbi, itd. Na primer, bluetooth se uporablja pri slušalkah, ki so tako postale brezžične in so rešile problem kablov, pojavi se pri internetni ter televizijski povezavi, ki danes ni več povezana s kablom, kot je bila še par let nazaj, vendar deluje vse to preko brezžične povezava, bluetooth. Prav tako se različne zvočnike, tiskalnike in različne računalniške dodatke povezuje preko bluetootha. Tudi telefonske naprave se lahko med seboj povežejo preko bluetootha.
Bluetooth deluje na princip radijskih valov, ki namesto s kabli, povežejo bližnje naprave (telefonske, tehnične, itd.) ter je tako veliko bolj kompakten kot pa povezovanje naprav s kabli, saj se hitro nabere navlaka.
Bluetooth je prav tako uporaben, kot odlično sredstvo za potovanje. Na primer, bluetooth slušalke lahko s seboj vzamemo kamor koli, pred potovanjem jih doma zgolj napolnimo, nakar pa baterija zdrži več ur. Prav tako je z zvočnikom na bluetooth, saj so zelo kompaktni, ter zmogljivi, njihova baterijska kapaciteta pa je tudi odlična, seveda pa se to razlikuje od proizvajalcev.
Primer uporabe bluetootha, je tudi povezava na radio v avtu, kjer se pri večini novejših avtov lahko s svojo telefonsko napravo povežemo na radio avtu, ter iz telefona predvajamo katero koli glasbo, ali pa kaj drugega, ter se bo zvok predvajal preko radija v avtu.
Bluetooth je že prevzel večino kabelskih naprav, ter jih nadomestil in so tako povezave veliko bolj kompaktne, ter ni nevarnosti, da bi se kabli poškodovali, ter bi tako prišlo do izpada elektrike.